Algemeen

Nieuwe controlecamera langs A7 bij Beerta houdt vrachtwagens in de gaten

- advertentie -

Beerta – Automobilisten die de afgelopen dagen over de A7 tussen Nieuw-Beerta en Oudeschans reden, hebben mogelijk een nieuwe camera langs de weg zien staan. Op sociale media werd al volop gespeculeerd over een nieuwe flitser, maar daar is geen sprake van. De installatie is bedoeld voor de controle op de nieuwe vrachtwagenheffing.

Sinds 1 juli moeten vrachtwagens van 3.500 kilo of zwaarder op veel Nederlandse hoofdwegen per gereden kilometer tol betalen. De mobiele camera controleert of voor een vrachtwagen een geldig tolcontract is afgesloten. Daarnaast wordt gecontroleerd of de verplichte on board unit, het zogeheten tolkastje, aanwezig is, is ingeschakeld en is gekoppeld aan het juiste kenteken.

- advertentie -

Naast de vaste controlepunten boven verschillende snelwegen zet de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) ook mobiele controlelocaties in. Daardoor kunnen vrachtwagens op wisselende plekken worden gecontroleerd, waaronder langs de A7 tussen Nieuw-Beerta en Oudeschans.

Foto: NoorderNieuws

Transportbedrijven die zonder geldig tolcontract de weg op gaan, riskeren een boete van 800 euro. Wanneer het tolkastje ontbreekt, niet werkt, niet is ingeschakeld of niet correct is gekoppeld aan het voertuig, kan een boete van 500 euro worden opgelegd. De RDW hanteert momenteel nog een gewenningsperiode, waardoor de eerste boetes tijdelijk worden gehalveerd.

Voor internationaal opererende transportbedrijven verandert er weinig. In onder meer Duitsland en België geldt al langer een kilometerheffing voor vrachtwagens en kunnen bestaande tolkastjes vaak ook in Nederland worden gebruikt. Bedrijven die uitsluitend in Nederland rijden, moesten hun voertuigen wel voorzien van de benodigde apparatuur.

Foto: NoorderNieuws

Met de invoering van de vrachtwagenheffing betaalt een dieselvrachtwagen 20,1 cent per gereden kilometer op de aangewezen wegen. Voor elektrische vrachtwagens geldt een lager tarief van 3,8 cent per kilometer. De overheid wil hiermee het gebruik van schonere vrachtwagens stimuleren. Een deel van de opbrengsten van de heffing wordt geïnvesteerd in de verduurzaming van het goederenvervoer, waaronder de aanleg van laadvoorzieningen voor elektrische vrachtwagens.

 

- advertentie - 

Dit kan u ook interesseren

Back to top button